• Aybike Gursu

Neden asetat saten kumaş tercih ediyoruz?Asetat saten pürüzsüz bir yüzeye sahiptir. Naylon oranı düşük pamuk oranı ise yüksektir. Pamuklu özelliğinden dolayı ter çekme özelliğine sahiptir.

 

Birçok kadına saten kumaş korkutucu ve kullanımı zor gelir. Fakat asetat saten sizin bütün bu korkularınızı yenmenize yardımcı olabilir. Çünkü diğer saten kumaşlara göre daha az kırışır ve kullanımı daha kolaydır. Tabi ki bu kumaş her zaman özenli bir bakım ister. Yıkamasından, ütülemesine kadar bakımı çok önemlidir. Bu kumaşın çekme oranı çok düşüktür. Fakat yanlış bir bakım ile kumaşı çektirebilirsiniz. Yine de korkmanıza hiç gerek yok.Ütü ile bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.


Biz marka olarak iki çeşit asetat saten tercih ediyoruz. Carla, Diane ve Eliza için daha ince, dökümlü bir yapıya sahip olan asetat sateni tercih ediyoruz. Perla için daha gramajlı tok duran kumaşı kullanıyoruz. Bunun sebebi dökümlü ince yapılı kumaşlar, yaz aylarında eteklerde ve pantolonlarda sizi hareket açısından daha rahat ettirir ve sizi bunaltmaz. Özellikle Diane gibi gece tercih edilen elbiselerimizde hareketli anları kolaylaştırır. Perla elbisemiz ile Diane elbisemizi birbirinden ayıran en net özellik bu aslında. Perla tok kumaşından dolayı daha spor bir görünüme sahip. Çünkü tok ve gramajlı olduğu için parlak özelliğini kaybediyor ve günün her anına uyarlamanıza yardımcı oluyor.

{{count, number}} görüntüleme{{count, number}} yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör